​Tetë raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 253 testime, 8…

6 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 6 raste të reja me koronavirus nga 407 testime dhe fatmirësisht…

​Tre të vdekur dhe 1593 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 6837 testime, 1593…

3 mijë e 628 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë shënuar 3 mijë e 628 raste të reja me COVID-19. Raporti i plotë: 29…

Një tjetër qendër testimi për COVID hapet nesër në Prishtinë

Komuna e Prishtinës njoftoi se prej nesër do të hapet edhe një qendër testimi me teste të shpejta antigjenike. Qendra…

Alarmante: 3 mijë e 206 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë 3 mijë e 206 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Raporti i plotë:…

Rritja e rasteve me COVID-19, ministri Latifi viziton Klinikën Infektive në QKUK

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi mëngjesin e kësaj të enjte ka vizituar Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës…

Shqipëria konfirmon 6 viktima dhe mbi 2600 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 7.859 testime nga të cilat…

Kroacia regjistron 7.333 raste të reja, nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 7.333 raste të reja të infektimit me koronavirus dhe 37 persona…

107 raste të reja me COVID-19

107 raste të reja pozitive me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Ministria…