15 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.440 testime, 15…

“Your story is my story”, mbi 70 përqind e rasteve të trafikimit janë nën moshën 18-vjeçare

Trafikimi me qenie njerëzore apo i emëruar ndryshe si Skllavërim Modern, arrihet përmes përdorimit të forcës, mashtrimit, apo detyrimit ndaj…

Infektologu Sadiku paralajmëron rritje të numrit rasteve me Covid-19 në Kosovë

Infektologu Izet Sadiku ka paralajmëruar se do të ketë rritje të rasteve me koronavirus. Sipas infektologut Sadiku tha se kjo…

​COVID-19, 577 pacientë të shtrirë në spitalet e ShSKUK-së

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) janë të shtrirë në spitale 577 pacientë që po marrin shërbime…

Hajdari: Janë vërejtur raste të rritjes së çmimeve të produkteve të konsumit

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka deklaruar se muajt e fundit janë vërejtur raste të rritjes së…

​25 raste të reja me COVID në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 4.063 testime nga të cilat kanë…

​19 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2.672 testime, 19 qytetarë…

Rriten rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit është shënuar rritje e numrit të rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i…

​Mbi 90 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë në Francë

Agjencia franceze e Shëndetit Publik pas përditësimit të të dhënave, konfirmoi se epidemia e COVID-19 ka vrarë më shumë se…

​6 të vdekur dhe 592 raste të reja me COVID-19

6 të vdekur dhe 592 raste të reja me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë, njofton…
error: