COVID, afër 8 mijë raste aktive dhe një i vdekur

Aktualisht janë 7 mijë e 988 raste aktive me COVID-19. Të dhënat e fundit treguan për 618 raste te reja,…

​Bie numri i rasteve aktive me COVID-19

Aktualisht janë 9 mijë e 464 raste aktive me COVID-19, apo 462 më pak se të hënën. Të dhënat e…

​Një i vdekur e mbi 850 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë informoi se nga 2.201 testime, 852 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të…

​Një i vdekur e mbi 1 mijë raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 1,084 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa një person ka vdekur si…

​Mbi 1 mijë e 200 raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 1 mijë e 219 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk ka…

​Mbi 1500 raste të reja me COVID në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë informoi sot se në 24 orët e fundit janë kryer 3211 testime,…

COVID, 29 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 280 testime, 29…

​48 raste aktive me COVID

Aktualisht janë 48 raste aktive me COVID-19. Në 24-orëshin e fundit katër qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë,…

​14 raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast…

Ja sa raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë

Aktualisht janë 390 raste aktive me COVID-19 në Kosovë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar gjashtë raste të reja…