Gjashtë të vdekur dhe 3917 raste pozitive me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 3 mijë e 917 raste me COVID-19 në Kosovë, nga 15 mijë e 268…

​Mbi 65 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOID-19

Institucionet dhe profesionistët shëndetësorë në vazhdimësi po u bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen me vaksinën antiCOVID-19. Prej fillimit të…

29 raste pozitive me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar shtatë raste me COVID-19 në Kosovë, nga 3 mijë e 344 testime. Ndërkohë që…

16 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë 16 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bazuar në të…

Vetëm dy të infektuar me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShP), ka informuar se nga 1…

Pas rasteve pozitive me Delta Plus, IKShPK do të dërgojë në Gjermani edhe mostra të tjera për analizë

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka bërë të ditur të mërkurën se nga 70 mostra pozitive të COVID-19, të dërguara për…

456 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 456 raste aktive me COVID-19. Në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike…

1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19

Qytetarët vazhdojnë të përballen me koronavirus. Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19. Në të…

2 mijë e 919 të vdekur nga COVID-19

Që nga 13 marsi i vitit 2020-tës në Kosovë u konfirmuan dy rastet e para me koronavirus. Prej atëherë e…

Mbi 8 mijë raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 8 mijë e 903 raste aktive me COVID-19. Më së shumti raste aktive janë shënuar sërish…
error: