Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Sveçla e Qalaj vizitojnë pikë-kalimin kufitar në Merdare

U.d Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, i shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së…

2087 persona nuk respektuan vendimin e Qeverisë, vazhdon procedura si vepër penale

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka deklaruar se që nga koha e pandemisë dhe deri më sot Policia…

Qalaj: Policia e Kosovës po e menaxhon situatën njësoj në të gjithë territorin

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj thotë se po operojnë njësoj në të gjithë Republikën e Kosovës…

Sveçla dhe drejtori i policisë dhurojnë gjak

U.d. i ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal…

Vitia thotë se karantimi në veri u bë me urdhër të MSh-së, apelon për unitet të faktorit politik

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka sqaruar situatën e krijuar në veri pas shpalljes së vendimit për futjen në karantinë…

Vlerësohet roli i policeve në sigurinë e vendit

Me rastin e 8 Marsit, Policia e Kosovës, po mban konferencën me temën “Roli i grave police në përgjigjen ndaj…
error: