Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Memorandum gjashtë palësh për eliminimin e shkeljeve gjatë zgjedhjeve

Me qëllim të ngritjes së nivelit të bashkëpunimit për procesin zgjedhor gjashtë institucione që kanë rol kyç në mbarëvajtjen e…

Rashit Qalaj në Karaçevë, po përcjell nga afër aksionin

Drejtori i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj është duke përcjellur nga afër aksionin që Njësia Speciale është duke e zhvilluar…

Deputeti i AAK-së kërkon shkarkimin e Drejtorit të Policisë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, për incidentin e ndodhur para një muaji në Karaçevë, po vlerëson…

Shoferëve iu bëhet thirrje për kujdes në rrugë, “Nënshkruaj betimin, shpëto jetë”

Me rastin e “Javës së Sigurisë Rrugore”, ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe…

Promovohet libri “Yje mbi dafina” në kujtim të 21 zyrtarëve policorë të rënë në detyrë

“Yje mbi dafina”, kështu titullohet libri me të dhëna të 21 zyrtarëve policorë të rënë në detyrë. Dokumente, fotografi e…

Stacioni Policor në Podujevë ngrihet në kategorinë A

Stacioni Policor në Podujevë prej nesër do te ngrihet nga kategoria B në kategorinë A, që nënkupton më shumë personel…

Këtë vit 15 viktima më pak në aksidente trafiku

Në periudhën janar-qershor të këtij viti në aksidente trafiku vdiqën 15 persona më pak se në periudhën e njëjtë të…

KFOR-i dhe Policia e Kosovës nisin patrullimet në Karaçevë

Pas ngjarjeve të fundit ku xhandarmëria serbe hyri disa herë në Karaçevë të Kamenicës, KFOR-i dhe Policia e Kosovës kanë…

Hoti kërkon bashkërendim veprimesh institucionale në fushën e sigurisë

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një takim virtual me drejtuesit e institucioneve të…

Qalaj: Rasti tragjik në Qendrën Studentore kërkon hetim profesional

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj gjatë raportimit sot në Komisionin për Siguri lidhur me menaxhimin e situatës së…
error: