Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Dështon të mbahet seanca për rastin e ish-drejtorit të Policisë së Kosovës

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka dështuar të mbahet seanca për rastin e ish-drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj…

Dështon seanca për rastin e Rashit Qalajt

Ka dështuar të mbahet seanca për rastin e ish-drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj i cili ka paditur Qeverinë…

Ish-drejtori i Policisë pjesë e listës për deputet në PDK, nuk përjashtohet të jetë pjesë e listës edhe Vlora Çitaku

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po vazhdon me prurjet e reja para garës zgjedhore të 14 shkurtit. Aderimi më i…

Rashit Qalaj aderon në PDK

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po vazhdon me prurjet e reja para garës zgjedhore të 14 shkurtit. Aderimi më i…

Veliu refuzon që të raportoj për shkarkim të Qalaj dhe shuarjen e Task-Forcës Anti-Korrupsion

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu nuk i është përgjigjur ftesës së Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes…

Analistët kritikojnë shkarkimet e Hotit: Të dëmshme dhe me motive politike

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi dje drejtorin e Policisë së Kosovës,  të Doganës dhe Administratës Tatimore të Kosovës. Për të parin…

PDK: Shkarkimi i Qalajt është hakmarrje e LDK-së për Haki Rugovën

Partia Demokratike e Kosovës, nëpërmjet një komunikate për media shprehu indinjatën për shkarkimin, sipas tyre, arbitrar të drejtorit të përgjithshëm…

“Haki Rugova e shkarkoi drejtorin e policisë”

Rashit Qalaj nuk është më drejtor i Policisë së Kosovës. Kjo me një vendim të kryeministrit Avdullah Hoti, që caktoi…

Kush është Samedin Mehmeti, pasuesi i Qalajt në krye të Policisë së Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti shkarkoi pasditen e sotme drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn pë përformancë të dobët.…

Shkarkohet Rashit Qalaj

Në përputhje me kompetencat ligjore dhe bazuar në raportin e performancës për drejtorin e Policisë së Kosovës, sot kryeministri i…
error: