Rashica: Ka ardhur koha ta bëjmë fitoren e parë kundër Greqisë

Para ndeshjes së nesërme kundër Greqisë, Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar konferencën e saj për media, ku prezent ishte edhe…

Nga sezoni i ardhshëm Rashica luan në Championship, Norwichi bie nga Premier Liga

Skuadra angleze Norwich City veçse është konfirmuar si skuadra e parë e cila ka siguruar rënien nga Premier Liga. Norwichi…

Zhbllokohet rezultati, Rashica shënon kundër Zvicrës

Tanimë është zhbllokuar rezultati mes Kombëtares së Zvicrës dhe asaj të Kosovës, ku kjo e fundi tani ka kaluar në…

Muriqi e Rashica kundër Shaqirit e Xhakës, ja formacionet zyrtare të Zvicrës e Kosovës

Përgatitjet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” Zvicra do t’i vazhdojë me ndeshjen miqësore kundër Kosovës që zhvillohet sot me…

​Traore falenderon kosovarët për mikpritjen, por ka dy fjalë për Rashicën dhe Berishën

Kapiteni i Burkina Fasos Bertrand Traore u shpreh mirënjohës për mikpritjen që e ka pasur nga njerëzit në Kosovës dhe…

Premierligë/ Broja e Rashica pritet të luajnë titullarë sot

Premier Liga e Anglisë do të rikthehet sot me katër ndeshje që kanë mbetur pa u zhvilluar javë më parë…

Broja me Southamptonin mposhtin Norwichin e Rashicës

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Southampton dhe asaj të Norwich, e vlefshme kjo për Premier Ligën angleze. Pas plot…

Broja kundër Rashicës, ja formacionet zyrtare të Southamptonit dhe Norwichit

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja mes skuadrës angleze Southampton dhe asaj të Norwich Cityt, e…

Luajtën startues për skuadrat e tyre, ja notat e lojtarëve shqiptarë në Premier Ligë

Lojtarët shqiptar që kanë pjesë e klubeve të Premier Ligës ishin të shtunën autor të paraqitjeve mjaftë dinjitoze Sulmuesi kosovar…

​Rashica shtang Liverpoolin, Norwichi në epërsi

Ka ndryshuar rezultati në ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Norwich City në stadiumin “Anfield Road” Është kosovari Milot Rashica ai që…