​Auditori Osmani kritikohet për mos auditimin financiar të RTK-së

Në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere auditori i përgjithshëm i ZKA -së Besnik Osmani për herën e dytë sot…

Kurti të premten raporton para deputetëve për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të raportojë të premten në Kuvendin e Kosovës lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. Kështu është…

Besnik Bislimi: Qeveria Kurti është Qeveria më pro-UÇK-së

Zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi ka deklaruar se gjatë vizitës së tij në Bruksel…

Vitia: Vaksinimi ishte dhe është prioriteti kryesor

Shëndetësi ka nisur raportimi i ministritë të Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia në fillim të raportimit tha se sa i përket…

​Rozeta Hajdari raporton sot në Komisionin për Ekonomi

Sot do të mblidhet Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti. Në këtë komisioni është ftuar edhe ministrja e  Industrisë,…

Ministri Vitia raporton për menaxhimin e pandemisë dhe procesin e vaksinimit antiCOVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të raportoj para anëtarëve të Komisionit për Shëndetësi. I pari i ministrisë së Shëndetësisë…

Ministrja Gërvalla raporton sot para Komisionit për Punë të Jashtme

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvall-Schwarz do të raportoj sot para deputetëve të Komisionit për Punë të…

Zemaj sot raporton për menaxhimin me pandeminë COVID-19

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale do të mblidhet sot. Para anëtarëve të këtij komisionit do të raportojë ministri i…
error: