​Erdogan do të vizitojë Ballkanin në shtator

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan pritet të vizitojë vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm, ka bërë të ditur ministri…

​Sveçla kërkon që Milan Radojçiq të kthehet në Kosovë për t’u përballur me drejtësinë, Simiq e kundërshton

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka kërkuar ardhjen në Kosovë të nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radonjçiq, i…

Ministri Sveçla e Nagavci raportojnë në komision për dhunën në familje dhe në shkolla

Rastet e dhunës në shkolla si dhe masat e ndërmarra nga ana e institucioneve kompetente do të jetë njëra nga…

Fondi i Kursimeve Pensionale raporton në Komisionin për Buxhet

Në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere që do të mblidhet sot do të jetë raportimi nga Fondi i Kursimeve…

​AAK bojkoton mbledhjen, kërkon të raportoj ministri Aliu, jo zëvendësi i tij

Gjatë raportimit të zëvendës ministrit të Infrastrukturës, Hysen Durmishi në Komisionin për Mbikëqyrje të Financave Publike, deputetja nga AAK-ja Albana…

Deputetët e opozitës largohen nga komisioni, Krasniqi vazhdon raportimin vetëm para deputetëve të pozitës

Për rreth një orë e tridhjetë minuta, ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka raportuar para deputetëve të Komisionit për Shëndetësisë…

Deputetet e opozitës përplasen me Golën në Komisionin ku po raportonte ministrja Nagavci

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka raportuar sot para anëtarëve të Komisionit për Arsim. Deputetja Vlora Dumoshi dhe Eliza Hoxha…

​Mehmeti: Hetimet për vrasjen e trefishtë në Gllogjan ende nuk janë në fazën përfundimtare

Gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka thënë se…