Vdekja e parë nga omicron u raportua në Korenë Jugore

Vdekja e parë si pasojë e infektimit me llojin e ri omicron të virusit korona është shënuar sot në Korenë…

Gërvalla nuk raporton në Komisionin për Integrim, opozita e quan të papërgjegjshme

Për shkak të një udhëtimi të natyrës urgjente ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë (MPJD), Donika Gërvalla nuk ka…

Ministrja Gërvalla nuk shkon të raportojë në Komisionin për Integrime

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë (MPJD), Donika Gërvalla nuk po merr pjesë në Komisionin për Integrime Evropiane ku…

​Të shtëna pranë një shkolle në SHBA, raportohen disa të lënduar

Policia e Kolorados në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) është vënë në ndjekje të disa personave të armatosur të…

Tërmet 7.1 Rihter në Meksikë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 Rihter ka goditur shtetin e Meksikës në orët e para të mëngjesit të…

​Xhelal Sveçla raporton në Komisionin për Financa

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla do të raportoj këtë të mërkurë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike.…

​Ish-kryeministri Kurti raporton sot për menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga ana e Qeverisë

Ish-kryeministri Kurti raporton sot për menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga ana e Qeverisë Sot do të mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar…

​Zemaj raporton për menaxhimin e situatës me COVID-19

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale do të mblidhet sot. Në këtë komision do të raportoj ministri i Shëndetësisë, Armend…

Vetëvendosje fton Zemajn që të raportoj për situatën me COVID-19 në Kosovë

Lëvizja Vetëvendosje ka ftuar ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj që të raportoj për situatën me COVID-19 në Kosovë. “Gjendja pandemike…