​Raportet personale të Kurtit me Ramën rrezikojnë bashkëpunimin Kosovë-Shqipëri

Pjesëmarrja në Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet nesër në Tiranë do të jetë vizita e…

Komisionet parlamentare që do të mblidhen sot

Në Kuvendin e Kosovës sot  do të mblidhen pesë komisione parlamentare. Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, Komisioni për…

​IAP prezanton dy raporte që lidhen me mbrojtjen e viktimave të dhunës në familje

Institucioni i Avokatit të Popullit (IAP) ka prezantuar sot dy raporte me rekomandime pasi që ka hapur dhe hetuar dy…