Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kërkohet nga qeveria e ardhshme të ketë shumicë të qëndrueshme në Kuvend

Për t’iu shmangur mungesës së kuorumit në Kuvend, sikur në dy legjislaturat paraprake, po kërkohet që qeveria e ardhshme të…

Marrëveshja e Uashingtonit duhet të zbatohet edhe nga qeveria e ardhshme

Njohës të rrethanave politike në vend po konsiderojnë se qeveria e ardhshme që do të formohet pas zgjedhjeve të 14…

​Presidenti, dialogu dhe rimëkëmbja ekonomike pritet të jenë sfidat e qeverisë së ardhshme

Me sfida të njëjta sikur qeveritë paraprake, pritet të përballet edhe ekzekutivi i ri pas zgjedhjeve të 14 shkurtit. Menaxhimi me…

Tahiri: Vjosa Osmani mund ta dëmtoj Vetëvendosjen dhe LDK-në

Deklaratat e ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjosa Osmanit për të marrë pjesë në zgjedhje me një listë të re…

Tahiri: Vota e Etem Arifit ishte legjitime, Albin Kurti s’mund të kthehet kryeministër

Analisti Ramush Tahiri ka folur për vendimin që do ta merr Gjykata Kushtetuese në lidhje me rastin e votës së…

BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

Letrën e sotme të përfaqësuesit special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, në drejtim të kryeministrit Avdullah Hoti, njohësit politikë…

Eskpertët: Amfilohije u bë vet viktimë e predikimit ruso-ortodoks

Kleriku ortodoks prorus Amfilohije Radoviç u varros të dielën pas komplikimeve  shëndetësore nga COVID-19. I njohur për interpretimin ekstremist ortodoks…

Kurti: Nesër tubim paqësor, komunikata e SHBA shabllon

Një tubim gjithë-popullor pritet të mbahet nesër pasdite në Prishtinë, organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje në ditën e çlirimit që shënohet…

Tahiri: Kushtetuesja duhet t’i japë të drejtë shumicës parlamentare

Gjykata Kushtetuese duhet që brenda 3 ditëve të ardhshme të vendosë për dekretin e Presidentit të vendit për mandatarin e…

Tahiri: Isa Mustafa nuk do të pranojë të jetë kryeministër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk do të pranojë të jetë kryeministër i Kosovës në rast të…
error: