Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Takohen Mustafa e Haradinaj

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është duke zhvilluar takim me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj në ambientet e Kuvendit të…

Haradinaj: Miqësia dhe partneriteti strategjik mes Kosovës dhe SHBA-së janë të shenjta

Garda Kombëtare e Iowas ka njoftuar se dy pjesëtarë të FSK-së, të cilët kishin shkuar për një trajnim, kanë ngecur…

Haradinaj në Mejë: Kriminelët të dalin para drejtësisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe në kompleksin e varrezave të martirëve më Mejë…

Haradinaj kërkon drejtësi për masakrën e Mejes dhe Korenicës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se plagët e luftës nuk mbyllen pa ndriçimin e…

Haradinaj: Qeveria e re nuk do të varet nga Lista Serbe

Lideri i AAK-së ka folur rreth asaj nëse kjo parti do të votojë edhe për një mandat të presidentit të…

Haradinaj tregon për çfarë janë marrë vesh me Mustafën për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka bërë një marrëveshje me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, që të…

Haradinaj: S’do ta rrisim numrin e ministrive

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka thënë se koalicioni i ri LDK-AAK-Nisma do të synojë që të mbajë numrin aktual…

Haradinaj uron besimtarët myslimanë me rastin e Ramazanit

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, me rastin e fillimit të Ramazanit, uron të gjithë besimtarët myslimanë, me dëshirën që ky…

AAK mbështet Hotin për kryeministër – formimi i qeverisë së re nuk zgjat më shumë se një javë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj pasditen e sotme është takuar me mandatarin për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti…
error: