Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Haradinaj: Kujtojmë të rënët në Kralan, përkulemi në kujtim të jetëve që u sakrifikuan për lirinë e vendit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka të rënët në Kralan të Gjakovës 22 vite më…

Haradinaj i drejtohet Kurtit: Çfarë zori keni që po e vidhni këtë ligj e po e sillni natën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pyetur kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe deputetët e LVV-së…

​Haradinaj kërkon veprime nga qeveria që të pengohet ngritja e çmimit të energjisë elektrike

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga qeveria e Kosovës veprime të menjëhershme në…

Haradinaj kujton demonstratat e vitit 1981: Ky popull nuk i nënshtrohet diktaturës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar demonstratat e vitit 1981, ngjarje këto të vlerësuara…

Haradinaj përkujton masakrën në Lybeniq të Pejës: Nderimi për të rënët është thirrje për drejtësi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në 22-vjetorin e masakrës në Lybeniq të Pejës, ka bërë sot…

​Në 22-vjetorin e rënies, Haradinaj kujton Martirët e Gjakovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar sot martirët e Gjakovës në 22-vjetorin e rënies.…

Haradinaj para ndeshjes së Kosovës: Sonte jemi me ju, si gjithmonë!

Kosova luan sonte me Spanjën në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë…

Haradinaj: Të ndalohet ngritja e çmimit të energjisë elektrike

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKK), Ramush Haradinaj ka folur rreth mundësisë së shtrenjtimit të energjisë elektrike, pas…

Haradinaj: Vetëvendosje nuk kërkoi bashkëpunim për votimin e presidentit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk do të përkrahë zgjedhjen e Vjosa Osmanit në krye të shtetit. Lideri i kësaj…
error: