Haradianj: Zvicra është një storie suksesi dhe shtëpi e dytë e qindra mijëra shqiptarëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e Ditës Kombëtare të Konfederatës Zvicerane, ka uruar institucionet…

Haradinaj uron Kurban Bajramin: Më shumë mirësi e mirëkuptim

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë qytetarët e besimit islam me rastin e festës së Kurban Bajramit.…

Haradinaj: Të procedohet sa më shpejt pagesa e subvencioneve ndaj operatorëve ekonomikë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka mirëpritur plotësimin dhe ndryshimin e ligjit mbi ndarjet buxhetore për…

​Haradinaj uron 30-vjetorin e themelimit të Partisë së Aksionit Demokratik në Sanxhak

 Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar për 30-vjetorin e themelimit të Partisë së Aksionit Demokratik në Sanxhak. Haradinaj ka…

Haradinaj: Qytetarëve t’u jepen 170 eurot sa më shpejtë, të ketë shpërndarje të sërishme të parave

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është e pajustifikueshme që punëtorët kosovarë ende nuk i kanë marrë 170…

Haradinaj: Rruga jetësore e Demaçit, është vet rruga e lirisë së Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në dyvjetorin e vdekjes së veprimtarit Adem Demaçi, ka thënë se…

Haradinaj: Në mbrojtje të sovranitetit dhe integritetit territorial ra heroikisht Enver Zymeri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në nëntë vjetorin e rënies së heroit Enver Zymberaj, ka thënë…

Haradinaj i mllefosur në Hotin: Nëse vazhdon kështu, s’e ke përkrahjen time

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Haradinaj…

Një vjet nga dorëheqja e Haradinajt: Njëjtë do të veproja sërish, nuk e çoj shtetin para hetuesve

Më 19 korrik janë bërë një vit prejse Ramush Haradinaj kishte dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës, pas…

Haradinaj: Intervistimi i Thaçit ndikon në sovranitetin e vendit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, u shpreh i bindur se në rast në konfirmimit të aktakuzës…
error: