Kryeministri Rama publikon videon ku 39-vjeçarja lufton me COVID-19

Kryeministri Edi Rama ka publikuar të premten në darkë një video tjetër sensibilizuese. “39 vjeç në Londër. Shikojeni dhe dilni…

Rama: Nga nesër pas orës 13:00 deri të hënën askush në rrugë, vetëm ushtria

Duke filluar nga dita e nesërme orari i lëvizjes për qytetarët do të ndryshojë dhe nuk do të jetë më…

Mavraj i kundërpërgjigjet Edi Ramës: Ne e çuam Shqipërinë në Evropë

Të mërkurën në mbrëmje kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një lidhje në Open në Top Channel shpjegoi se pse…

Rama përgjysmon rrogat e deputetëve dhe ministrave

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë sot se deri në fund të luftës me koronavirusin, pagat e deputetëve dhe…

​Rama firmos urdhrin për të shtyrë afatin e pagesës së kësteve në banka për biznese dhe individë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook, ka bërë me dije se ka firmosur urdhrin…

​Koronavirusi, Rama: Shqipëria nuk do të gjunjëzohet nga kjo luftë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të gjunjëzohet nga kjo luftë dhe se do të dalim…

​Shqipëria mbyll pikë-kalimet kufitare me Greqinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nëpërmjet një statusi në Facebook ka bërë me dije se nga nesër në orën 10:00,…

Rama: Opozita denoncimet t’i bëjë në kanalet zyrtare, kjo është një betejë që fitohet bashkë

Kryeministri Edi Rama, gjatë një emisioni televiziv, mbrëmjen e sotme, nënvizoi se opozita denoncimet e saj duhet t’i bëjë në…

​Rama: Nuk do të mbyllen furrat e bukës, farmacitë dhe ushqimoret

Kryeministri shqiptar, Edi Rama në një lidhje live në Facebook, është shprehur se nuk do të mbyllen furrat e bukës,…

​Koronavirusi, Edi Rama: Frikë aspak, kujës po!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shpërndara mesazhin e presidentit të SHBA-së, Donal Trump, për koronavirusin. Postimi i Ramës në…
error: