Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Pritet shtrenjtimi i mëtejmë i karburanteve

Çmimet derivateve të cilat janë ngritur këtë vit nuk pritet të ndalen me kaq. Shoqata e Naftëtarëve paralajmëron rritje edhe…

Kërkohet që rajoni të merret shembull për zgjedhjen e Avokatit të Popullit

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka miratuar të hënën planin e…

Nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s në Durrës, Kim përgëzon Shqipërinë për marrjen e përgjegjësive

Të martën  në portin e Durrësin ka filluar “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet…

Nuk mund të ketë stabilitet në rajon pa i pranuar Serbia krimet e kryera në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha se nuk do të ketë paqe e stabilitet në rajon derisa Serbia…

Zemaj: Këtë muaj mbërrijnë vaksinat anti-COVID

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj u shpreh i bindur mëngjesin e së hënës se dozat e para të…

Puna e përditshme e mësueseve gjatë xhirimeve të lëndëve

Ministrja e Arsimit e Shqipërisë, Besa Shahini ka publikuar një album të mësueseve në momente të xhirimit të temave të…

Njihuni me platformën Akademia, sistemi i parë anti-plagjiaturë në rajon

I diplomuar në “University of Sheffield” Selanik, në drejtimin Kontabilitet dhe Financa, Besart Kunushevci, është ndër personat e parë që…

Tërhiqet Vuçiç, “anulon” planin për vendosjen e orës policore

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç u tërhoq nga plani për të zbatuar një bllokim të dytë mes rritjes së rasteve të…

Edi Rama: BE të mos e përjashtojë Ballkanin Perëndimor nga aksesi i pajisjeve mjekësore

Kryeministri Edi Rama tha se Bashkimi Europian nuk mund dhe nuk duhet në asnjë mënyrë, ta përjashtojë Ballkanin Perëndimor nga…

Thaçi: SHBA të ruajë fokusin në Kosovë dhe rajon

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim me ekspertët e Brookings Institute, një nga “think-tanket” më…
error: