Rahoveci-Trepça, sfida e parë çerekfinale e Superkupës së Kosovës

Sfida e parë çerekfinale e Superkupës do të zhvillohet të mërkurën në Gjakovë ndërmjet Rahovecit dhe Trepçën. ‘Vreshtarët’ edicionin e…

Hoti: Qeveria dyfishoi subvencionet për vreshtarët dhe verëtarët

Qeveria e Kosovës ka vendosur t’i dyfishojë subvencionet nga 1 mijë në 2 mijë euro për hektar të mbjella me…

Në Rahovec, orari i ndalimit të qarkullimit mbetet nga ora 17:00-06:00

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pranuar vendimin nga Ministria e Shëndetësisë lidhur me përcaktimin e orarit për…

Skuadra e Superligës me njoftim të rëndësishëm për basketbollistët e huaj

Pandemia e koronavirusit ka bërë që gjitha aktivitetet sportive në vend, por edhe në Evropë të pezullohen për një kohë.…

Ilievski largohet nga Rahoveci, Bujar Loci merr drejtimin e skuadrës

KB Rahoveci ka zyrtarizuar largimin e trajnerit Marjan Ilievski. Këtë e ka konfirmuar vet klubi rahovecian, në faqen e tyre…

Rahoveci, komuna me transparencën më të madhe

Instituti Demokratik i Transparencës ka publikuar Indeksin e Transparencës dhe Llogaridhënies nga Komunat për 2019, ku komuna e Rahovecit është…

Sfidat ballkanike për skuadrat e Kosovës 

Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet në fazën e dytë të grupeve në Ligën Ballkanike. Sonte nga ora 18:00, Peja është mysafire…

Interesim i jashtëzakonshëm për bileta në Rahovec

Rahoveci është duke shfaqur interesim të madh për Kupën e Kosovës Por, që nga ora 7 e mëngjesit është bërë…

Nxehtë në Rahovec, këto janë super-ndeshjet që zhvillohen sot

Sot është dita e tretë e “Oso Termosistem Final 8” në Kupën e Kosovës, ku do të zhvillohen ndeshje shumë…

Sot fillon spektakli i basketbollit në Rahovec, ja çiftet e plota të gjithë javës

Nga 11 deri më 15 shkurt, Rahoveci do të jetë arenë e basketbollit, ku do të zhvillohen ndeshjet e Final…