Memli Krasniqi në Rahovec: Bejtullah Deliu do ta sjell transformimin që i duhet kësaj komune

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Rahovec ku së bashku me kandidatin e PDK-së…

Rahoveci shpall “qytetar nderi” ambasadorin e Shqipërisë

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi, është nderuar me çmimin “Qytetar nderi” nga Komuna e Rahovecit. Këtë çmim që…

Rahoveci komuna më transparente, Prishtina radhitet në vendin e shtatë

Top pesë komunat më transparente dhe më llogaridhënëse për vitin 2020 vlerësohet të jenë Rahoveci, Lipjani, Drenasi, Gjakova dhe Mitrovica…

Rahoveci zgjidhet komuna më transparente në vend

Top pesë komunat më transparente për vitin 2020 vlerësohet të jenë Rahoveci, Lipjani, Drenasi, Gjakova dhe Mitrovica e Jugut. Raporti…

Kurti kujton masakrën e Rahovecit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar masakrën e Rahovecit. Kurti thotë se kujtojnë të rënët por edhe të gjallët…

Peja mposht Rahovecin me vetëm dy pikë epërsi, kalon në finale të Ligës Unike

Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë e Ligës Unike të basketbollit ku u përballën Rahoveci dhe Peja. Fituese nga ky ballafaqim…

​Rahoveci në gjysmëfinale të “Play-off”-it

Rahoveci ka shënuar fitore në derbin ndaj Golden Eagle Yllit 84:70 (26:19, 23:14, 23:18, 12:19), në kuadër të javës së…
error: