LDK: Kërkojmë t’iu kthehen qytetarëve mjetet që u janë vjedhur për tre muaj

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa ka kërkuar sot në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës që t’iu…

Ministri gjerman paralajmëron qytetarët: Mësohuni me çmimet e larta

Qytetarët dhe kompanitë në Gjermani duhet të përgatiten për çmime të larta të energjisë në terma afatgjatë, paralajmëroi sot ministri…

LDK: Qytetarët asnjëherë s’kanë qenë në pozitë më të pashpresë se tani

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka adresuar sot një sërë kritikash ndaj Qeverisë së Kosovës, duke thënë se qytetarët asnjëherë…

​Qytetarët presin nga Qeveria të ndërhyjë ndaj rritjes së çmimeve

Rritja e çmimit të derivateve në botë pritet që drejtpërdrejtë të ndikojë edhe në shtrenjtimin e produkteve tjera, pasi në…

Nga nesër, vaksinimi kundër COVID-19 edhe në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Komiteti për imunizim kundër COVID-19 i Ministrisë së Shëndetësisë përmes një komunikate për medie ka bërë të ditur se nesër,…

​Sot protestohet kundër shtrenjtimit të rrymës, “Asnjë cent më shumë”

“Asnjë cent ma shumë” është moto e protestës kundër shtrenjtimit të rrymës, e cila mbahet sot në Prishtinë. Protesta do…

Ngritja e çmimit të energjisë elektrike e papërballueshme për qytetarët

Paralajmërimi i  Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE) lidhur me  ngritjen e çmimit të energjisë ka shkaktuar shumë reagime këto…

Qytetarët presin për t’u testuar

Edhe gjatë ditës së sotme qytetarët ia kanë mësyrë tendës që është e vendosur tek Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike…

Vazhdon vaksinimi me dozën përforcuese, apelohet që qytetarët të vaksinohen

Edhe gjatë kësaj fundjave ka vazhduar vaksinimi i qytetarëve me dozën përforcuese kundër koronavirusit. Derisa dje interesimi për vaksinim ishte…

Ja sa qytetarë u gjobitën pasi nuk respektuan masat anti-COVID

Në ditën e parë të këtij viti, Policia e Kosovës ka shqiptuar 495 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat…