Stavileci: Largimi i qytetarëve nga Kosova kërkon reagim urgjent

Partisë Demokratike e Kosovës ka denoncuar qeverisjen aktuale për largimin e -mijëra qytetarëve nga Kosova. Anëtari i Kryesisë së PDK-së,…

Ekspertët e ekonomisë: Qytetarët e bizneset s’përfitojnë nga çmimi tavan i karburanteve

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për caktimin e tavanit të çmimeve për karburantet nga dita e hënë, do të jetë…

Qytetarët të ndarë rreth vendosjes së masave antiCOVID

Ditëve të fundit në vendin tonë janë shtuar rastet e reja dhe ato aktive me koronavirus. Në 24 orët e…

Protesta e qytetarëve, Rama: Më alarmon cenimi direkt i dinjitetit tonë si komb

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama kritikoi sot protestuesit që u vendosën para Kryeministrisë në ditën e gjashtë kundër ngritjes së…

Frika nga shtrenjtimi shtyn qytetarët të grumbullojnë rezerva

Ngritja e çmimeve të naftës dhe produkteve ushqimore, por edhe paralajmërimet për rritje të mëtejshme, ka ndikuar që shumë qytetarë…

Policia shpëton një qytetar nga ngulfatja në Vushtrri

Falë reagimit të shpejtë të zyrtarëve policorë, sot është shpëtuar nga ngulfatja një qytetar nga Vushtrria. Ngjarja ka ndodhur në…

Ekspertët shëndetësorë kërkojnë ashpërsim të masave antiCOVID, kjo kundërshtohet nga PDK

Për shkak të situatës epidemiologjike në vend shumë shpejt pritet që të ketë ashpërsim të masave antiCOVID. Ekspertët shëndetësorë dhe…

Reshjet e borës, Rama fton qytetarët për kujdes: Ende ka rrugë që paraqesin rrezik

Kryetari i komunës së Prishtinës Përparim Rama u ka bërë thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar në kohën kur vendi…

179 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë rezultuar të infektuar me COVID 179 qytetarë nga 1.150 testime, ndërsa kanë…

IKSHPK apel qytetarëve: Mos luani me mjete piroteknike

Në prag të festës së ndërrimit të motmotit, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) u ka bërë thirrje…