Qumështarët kërkojnë ndihmën e Qeverisë: Urgjentisht të aplikojë masa stimuluese shtesë

Shoqata e Prodhuesve të Qumështit të Kosovës (SHPQK) kërkon nga Qeveria e Kosovës që urgjentisht të aplikojë masa stimuluese shtesë…

Krasniqi njofton qumështarët se shteti do të subvencionoj 25% të vlerës së produkteve që kanë në stoqe

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Vesel Krasniqi ka pritur sot në një takim drejtuesit e Shoqatës së Industrisë së…

Qumështarët paralajmërojnë serish protesta

Shoqata e Qumështoreve të Kosovës ka paralajmëruar organizim të protestave pas dështimit të Qeverisë në ndërmarrjen e masave për ndalimin…

Deputetët e AAK-së takohen me përfaqësuesit e qumështarëve

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj i shoqëruar nga deputeti Arbër Tolaj e…

Fermerët derdhin 10 tonë qumësht në rrugë, kundërshtojnë importin e vajit të palmës

Përfaqësuesit e fermerëve kanë bllokuar të martën rrethin e “Dragodanit”, ku edhe kanë derdhur në rrugë 10 tonë qumësht, si…

Qumështarët këmbëkryq presin Hotin para Qeverisë

Përfaqësuesit e fermerëve të qumështit derdhën qumështin tek rrethi i “Dragodanit” meqenëse atyre nuk iu lejua protesta tek Qeveria e…

Hoti kërkon të anulohet protesta e qumështarëve

Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit me përpunuesit e qumështit ka thënë se janë dakorduar që Qeveria të merr përsipër të…

Qeveria merr përsipër subvencionimin e prodhimit të qumështit

Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit me përpunuesit e qumështit ka thënë se janë dakorduar që Qeveria të merr përsipër të…

Përpunuesit e qumështit priten sot në takim nga kryeministri Hoti

Pas paralajmërimeve për protestë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të takohet me përpunuesit e qumështit. Takimi mes kryeministrit…