Kurti takoi Shefin e Zyrës së BE-së dhe ambasadorët e Quint-it

Kryeministri Kurti takoi Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë dhe ambasadorët e vendeve të Quint-it. Dialogu ndërmjet Republikës së…

Kurti: Kosova angazhohet për dialog me qendër njohjen reciproke

Kryeministri Albin Kurti është takuar sot me ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së në Kosovë,…

Krerët e shtetit takojnë ambasadorët e QUINT-it: Vetingu, parakusht për forcimin e sundimit të ligjit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani -Sadriu, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë pritur në…

​Kurti për kërcënimet ndaj Martyt: Koha e fundit që QUINT në Beograd dhe BE ta ngrisin këtë çështje për diskutim

I pari i Qeverisë, Albin Kurti ka folur për raportimet se senatori, Dick Marty, është nën rrezikun e një plani…

​QUINT-i ngre shqetësimin për rrezik, bën thirrje për vetëpërmbajtje në veri

Shtetet e QUNIT-it dhe Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimet për rrezik të përshkallëzimit të situatës në Kosovë me nisjen e…

​Nis takimi i ambasadorëve të QUINT-it me krerët e shtetit

Pas kërkesës ndaj Qeverisë për lejimin e mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, ambasadorët e QUINT-it po zhvillojnë takim me…

Komandanti i KFOR-it takohet me ambasadorët e vendeve të QUINT-it

Komandanti i KFOR-it, gjeneral majori Franco Federici dhe komandanti i Komandës Rajonale Perëndimore, koloneli Francesco Maioriello mirëpritën sot në një…

Vendet e QUINT-it kërkojnë proces të drejtë zgjedhor në Kosovë

Ambasadorët e QUINT-it, i cili përbëhet nga SHBA, Britania e Madhe, Franca, Gjermania dhe Italia, janë takuar sot me koordinatoren…

Osmani takoi ambasadorët e Kuintit dhe të Zyrës së BE-së

U.d. e Presidentes, Vjosa Osmani, takoi sot shefin e Zyrës së BE-së, në Kosovë,z. Tomas Szunyog, si dhe ambasadorët e…

Serbia vazhdon arrestimin e mërgimtarëve, MPJD i shkruan Quint-it

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës (MPJD), dënon ashpër arrestimin e shtetasit Kosovar, Agim Gjocaj,…