Albana Fico emërohet drejtoreshë e Përgjithshme e QSUT-së në Tiranë

Albana Fico është emëruar drejtoreshë e Përgjithshme e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Lajmi u bë i ditur…

Prekëse, përloten mjekët në Shqipëri: Kemi 2 muaj që nuk takojmë familjarët

Pas një dite të gjatë, kur dalin nga dera e infektivit, pasi kanë hequr veshjet, janë dezinfektuar, këtyre grave dhe…