Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Komisionerët e dyshuar për manipulim me vota në “listën e zezë” të KQZ-së

Dy persona të cilët ishin të angazhuar si komisionerë në zgjedhjet e fundit nën dyshimin për mashtrim me vota dhe…

​Përfundon rinumërimi i votave në QNR, KQZ në pritje të Supremes

Ka përfunduar rinumërimi i votave në Qendrën e Numërimit të Rezultateve (QNR). Përfundimin e numërimit të votave e ka bërë…

Hasani: Supremja mund të vendosë për rinumërim total

Ish-kryetari i Gjykatës Supreme, Fejzullah Hasani po e sheh të mundshëm rinumërimin total të votave të kandidatëve për deputetë në…

​KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) mbrëmë është përmbyllur numërimi i votave nga diaspora. KQZ do të shpall sot…

Përfundon numërimi i votave nga diaspora, nesër shpallen rezultatet përfundimtare

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) është përmbyllur numërimi i votave nga diaspora, ka bërë të ditur zëdhënësi i…

Numërohen mbi 41 mijë vota nga diaspora, LVV i merr mbi 31 mijë

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve është në përfundim të numërimit të fletëvotimeve nga jashtë Kosovës. Nga 41 mijë e 244…

Nis numërimi i votave të diasporës, pastaj shpallen rezultatet përfundimtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përmbyllur të hënën procesin e numërimit të votave me kusht dhe votave të personave me…
error: