Zvogëlohen rezervat e gjakut në QKUK, shkak sezoni i pushimeve

Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut bëri të ditur se janë zvogëluar rezervat me sasi të gjakut derisa ka numër…

​Kurti dhe Vitia mbërrijnë në Onkologji

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po vizion Klinikën e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) për të parë…

Gjendja e tre të plagosurve në Skenderaj, flasin nga QKUK

Tre personat e plagosur në Runik të Skenderajt janë dërguar në Emergjencën e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ndërsa njëri…

Djegia e shtëpisë afër QKUK-së, nuk ka të lënduar

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm, në Prishtinë. Fatmirësisht, nga zjarri që dogji kulmin e shtëpisë nuk…

​Digjet një shtëpi tek QKUK-ja

Një shtëpi është kapluar nga zjarri herët në mëngjes, në afërsi të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Raportohet se ekipet…

Vdiq njëri nga të plagosurit në “Bon Vivant”

Një person që është plagosur mbrëmë te lokali “Bon Vivant” ka ndërruar jetë. Lajmin e ka bërë të ditur sot…

Mbingarkohet Klinika e Pediatrisë në QKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka informuar sot se është mbingarkuar Klinika e Pediatrisë në Qendrën Klinike Universitare…

Një shtetase e Argjentinës vdiq në QKUK, arrestohet një i dyshuar

Një shtetase e Argjentinës ka ndërruar jetë dje në Qendrën Klinike dhe Universitare, derisa është arrestuar një shtetas zviceran. Sipas…

Vdes në QKUK personi që u aksidentua të hënën në Përlepnicë

Ka ndërruar jetë një person që ishte aksidentuar të hënën në Përlepnicë. Kështu është bërë e ditur në raportin e…

​Listat e pritjes dhe mungesa e barnave, ankesat ndaj bordit të SHSKUK-së

Bordi i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) para deputetëve të Komisionit për Shëndetësi deklaroi se janë duke punuar për…