Terroristi i dërguar në QKUK në gjendje stabile

Drejtori i emergjencës në QKUK, Naser Syla ka deklaruar se i plagosuri i nacionalitetit serb është në gjendje stabile. Syla…

Mjeku kujdestar: Polici i plagosur nuk mund të lirohet sot nga spitali

Mjeku kujdestar në Kirurgjinë Trokale në QKUK, Fitim Selimi, e cili aktualisht po merret me gjendjen e policit të plagosur…

​Ngrihet gjendja e gatishmërisë në institucionet shëndetësore

Pas ngjarjeve të ndodhura në veri të Kosovës, Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka ngritur gjendjen e…

Mjekë nga Turqia me stafin vendor operuan 12 fëmijë në QKUK

Mjekët nga Turqia, në bashkëpunim me stafin e mjekëve dhe infermierëve nga klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK),…

Arrestohet për tentimvrasje një person në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, të dyshuar për vrasje në tentativë, pasi i njëjti kishte goditur me thikë…

​Bie numri i të prekurve me tuberkuloz

Rreth 100 raste më pak me tuberkulozë janë shënuar për mbi shtatë muaj të këtij viti në Klinikën e Pulomologjisë…

Vdes pacientja që trajtohej në QKUK

Një femër nga Gjakova, e cila ka qenë tash e disa ditë duke u trajtuar në QKUK, ka ndërruar jetë.…

Policia po e heton rastin tragjik në QKUK

Policia e Kosovës ka nisur veprimet hetimore për sqarimin e plotë të të rrethanave që karakterizojnë rastin e zjarrit në…

QKUK jep detaje për rastin ku mbet i vdekur një pacient: U helmuan pesë persona

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) ka dhënë detaje lidhur me rastin e zjarrit në Repartin e Urgjencës dhe Intensives…

​Rritet numri i të prekurve me kancer të gjirit në Kosovë

Numri i të prekurve me kancer të gjirit në Kosovë është rritur për më shumë se 10% në shtatë mujorin…