Terroristi serb lirohet nga QKUK-ja, dërgohet në paraburgim

I dyshuari për sulmin terrorist më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit, V.T, i cili po trajtohej në Klinikën e…

Azemi: Rritja e pagave për punëtorët teknik në QKUK është e mirëseardhur, por jo e mjaftueshme

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se pas shumë presioneve ndaj Ministrisë së Shëndetësisë,…

Azemi: Pas shumë protestave në QKUK, pagat e punëtorëve teknik do të jenë 402 euro

Sindikata e Punëtorëve të Sektorit Privat ka mirëpritur tenderin për rritjen e pagave të punëtorëve teknik në Qendrën Klinike Universitare…

Rikonstruksioni i gjirit për herë të parë në QKUK, pa pagesë

Klinika e Kirurgjisë Plastike në bashkëpunim me shoqatën e Kirurgëve Plastik Rikonstruktiv, për herë të parë, janë duke ofruar rekonstruksioni…

Humb jetën si pasojë e aksidentit

Një person ka ndërruar jetë sot në QKUK, si pasojë e një aksidenti në trafik të ndodhur ditë më parë…

Lëndohet në vendin e punës dhe vdes në QKUK

Është raportuar se dy viktima meshkuj kosovar përderisa kanë qenë duke punuar, njëri nga ta ka pësuar lëndime të rënda…

QKUK: Nuk dihen shkaqet e zjarrit, klinikat po funksionojnë normalisht

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka deklaruar se klinikat po funksionojnë normalisht, pas zjarrit që përfshiu dy lokale brenda oborrit…

Gashi: Parandaluam depërtimin e zjarrit në Fakultetin e Mjekësisë 

Dy lokale afariste brenda oborrit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), janë kapluar nga zjarri mëngjesin e së premtes.…

​Digjet një lokal brenda oborrit të QKUK-së

Një lokal që ndodhet brenda oborrit të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është kapluar nga zjarri. Mësohet se nuk…

Një muaj paraburgim për terroristin që po trajtohet në QKUK

Gjykata Themelore Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit të pandehurit me inicialet V.T., pas seancës dëgjimore e cila u…