Zejnullahu-Raçi: Buxheti dhe rënia e numrit të anesteziologëve sfidë për ShSKUK-në

Për rreth katër orë ka zgjatur Komisioni për Shëndetësi, ku raportuan kryesuesja e bordit të ShSKUK-së, Aida Rexhepi dhe ushtruesja…

Zejnullahu-Raçi: Buxheti është sfidë për momentin në ShSKUK

Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së ShSKUK-së, Pranvera Zejnullahu-Raçi theksoi se nga gushti kur ka marrë këtë pozitë ka probleme…

Anesteziologët po e lënë sektorin publik për atë privat, rrezikohen të zgjerohen listat e pritjes

Sektori publik shëndetësor po vazhdon të përballet me zvogëlim të stafit të anesteziologëve. Ky kuadër i mjekëve po largohen nga…

Rasti i “ndërrimit të foshnjave” në QKUK, Latifi: Fatkeqësi që ndodhi për shkak të moskomunikimit mjek-familje

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi është deklaruar lidhur me rastin e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK. Pas takimit me eurodeputetin…

Vazhdojnë hetimet për rastin e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është duke hetuar rastin e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK, për të…

“Ndërrimi i foshnjes” në QKUK, keqinformim nga infermierja

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Dhënia e paautorizuar e informatave dhe ngatërrimi…

Shoqata Sindikale e Punëtorëve Shëndetësorë të QKUK-së anulon protestën për nesër

Shoqata Sindikale e Punëtorëve Shëndetësorë të QKUK-së ka njoftuar se nesër do jetë ditë normale dhe e rregullt e punës,…

Më 21 shtator punëtorët e QKUK-së do të protestojnë

Shoqata Sindikale e QKUK-së ka vendosur që më 21 shtator të protestohet me kërkesë kryesore rritjen e pagave për punëtorët…

“Gilft of Life Internacional” po trajton fëmijët kosovarë me probleme në zemër në QKUK

Ministri i Shëndetësisë Rifat Latifi ka takuar sot përfaqësuesit e organizatës humanitare “Gilft of Life Internacional”, të cilët janë duke…

Bie numri i të hospitalizuarve me Covid 19 në Kosovë

18 pacientë të konfirmuar me COVID-19 aktualisht janë të shtrirë nëpër klinika e spitale në të gjithë Kosovën. Shërbimi Spitalor,…