Shtyhet regjistrimi i popullsisë në Kosovë

Qeveria e Kosovës të mërkurën ka marr vendim për shtyrjen e regjistrimit të popullsisë. Kryeministri Albin Kurti tha se ky…

Qeveria ndan 60 mijë euro për mbështetjen e punësimit të grave

Qeveria e Kosovës ndan 60 mijë euro për mbështetjen e punësimit të grave dhe 100 mijë euro të tjera për…

Qeveria nuk ka realizuar as gjysmën e aktiviteteve të Planit Kombëtar

Nga 175 aktivitete të parapara për gjashtë mujorin e parë të këtij viti, Qeveria e Kosovës ka arritur të realizoi…

Qeveria tregon numrin e këshilltarëve të angazhuar në kabinetin e Kurtit

Qeveria e Kosovës ka reaguar ndaj raportimeve në media për numrin e këshilltareve të kryeministrit Albin Kurti. Zëdhënësi i Qeverisë,…

Abdixhiku: Qeveria për tri vjet s’ka përmbyllur dot një rrugë të vetme, flasin për tunele…

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka reaguar për projektin e rrugës Prizren-Tetovë të promovuar nga Qeveria…

Qeveria miraton udhëzimin për ndalimin e fëmijëve në klubet e natës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ndau 254 mijë euro për Luginën e Preshevës për pajisje me tekste mësimore…

PDK: Qeveria Kurti është rreziku kryesor për rendin demokratik në Kosovë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për rrezikim të rendit demokratik në vend. Sipas partisë…

PSD akuzon Kurtin: Mediat i dëshiron të kontrolluara në kafaz

Partia Socialdemokrate (PSD) ka vendosur pesë kafaz të zogjve në oborrin e Qeverisë së Kosovës, për të demonstruar sipas tyre…

Mustafa: Qeveria mund të rrëzohet me strategji më të fortë opozitare

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa gjatë një interviste për KosovaPress deklaron se Qeveria Kurti mund të rrëzohet me një strategji…

Qeveria miratoi vendimin për shpronësimin e disa tokave për nevoja të KEK-ut

Qeveria e Kosovës mbajti dje (14 korrik) në mënyrë elektronike mbledhjen e radhës, në të cilën u morën dy vendime.…