PSD-ja vendos stikersa në veturat zyrtare

Partia Socialdemokrate sot ka mbajtur aktivitet pranë Qeverisë së Kosovës për marrëveshjen e arritur për targat e automjeteve nga Serbia.…

Qeverisë i procedohet koncept dokumenti i vettingut

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka procedurë për në Qeveri koncept dokumentin e  vettingut për sistemin e drejtësisë, i cili…

​Të gjitha masat antiCOVID që hyjnë sot në fuqi

Qeveria e Kosovës ditë më parë mori vendim për masa të reja antiCOVID-19. Masa këto që do të hyjnë sot…

​Qeveria formon komisionin që do të themelojë fondin sovran

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për formimin e komisionit për vendosjen e parimeve për themelimin e fondi sovran, premtim…

Qeveria miraton një varg projektligjesh

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar një varg projektligjesh. Kabineti qeveritar, i udhëhequr nga kryeministri, Albin Kurti…

Gërvalla për reciprocitetin: Tensioni i shkaktuar duhet të shihet si veprim i njëanshëm i Serbisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë (MPJD), Donika Gërvalla është takuar me homologun e saj slloven, Anze…

​Krasniqi: Qeveria dështoi në menaxhimin e pandemisë, hapi ahengjet e mbylli shkollat

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kritikuar qeverinë Kurti për keq-menaxhim të pandemisë dhe keq-administrim të të pandemisë.   Në…

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë mbledhjen e parë…

Masat e reja kundër COVID-19 që hyjnë në fuqi nga sot

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga sot do të hyjnë në fuqi masat e reja për parandalimin…

Qeveria nis pagesat për lehonat dhe shtesat për fëmijët

Qeveria nis zbatimin e masës 3.5, që ka të bëjë me pagesat për lehonat dhe shtesat për fëmijët nga Pakoja…
error: