Osmani: Qeveria Kurti do të mbrojë interesat e të gjitha komuniteteve

Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani debatin e sotëm në Kuvendin e Kosovës e ka quajtur normal, ndërsa akuzat e opozitës…

Rreth 7 muaj me Qeveri në detyrë, këto janë dëmet nga zvarritja e formimit të ekzekutivit 

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj po vazhdon të ushtrojë detyrën e shefit të ekzekutivit, ndonëse ka dhënë dorëheqje në korrik…

Thaçi: I mbetet spektrit politik për hapat e mëtutjeshëm, por vendit i duhet Qeveri stabile

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se vendit i duhet një qeveri stabile dhe se i mbetet spektrit politik…

Duda Balje në mëdyshje nëse do ta votojë Qeverinë Kurti

Deputetja e Kosovës Duda Balje ka shfaqur mëdyshje se a do të votojë Qeverinë Kurti apo jo, derisa thotë se…

Albin Kurti kërkon caktimin e seancës për votimin e qeverisë

Mandatari për formimin e Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar Kryesisë së Kuvendit kërkesën për caktimin e seancës…

Borrell pa datë për heqjen e vizave, kërkon formimin e shpejtë të qeverisë

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell, në vizitën e tij të parë në Kosovë pas marrjes së këtij posti, ka…

Qeveria nuk ka në fokus luftimin e ekonomisë joformale

Qeveria e Kosovës duhet të jetë më e fokusuar në luftimin e ekonomisë joformale dhe të bazohet në legjislacionin në…

As sonte nuk ka marrëveshje mes LVV-së dhe LDK-së

As sonte nuk është arritur marrëveshja me s LVV-së dhe LDK-së. Këtë e kanë konfirmuar kryetari i LDK-së, Isa Mustafa…

Veseli: Nëse frikacakët nuk marrin përgjegjësitë, shumë shpejt PDK do të jetë në pushtet

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli tha sonte se nëse kështu ikin frikacakët për marrjen e përgjegjësive, në këtë rast LVV…

VV: Nuk u arrit marrëveshja, nesër takim me ambasadorët e Quint-it

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate ka njoftuar se në takimin e sotëm të mbajtur mes liderëve të VV-së dhe LDK-së,…