​Krasniqi: Kosova jeton më mirë pa Serbinë

Kryetari i Bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi ka deklaruar se si Odë po kërkojnë që Kosova…

​Ndarja e mjeteve për KQZ-në, shfaqi dallimet e koalicionit VV-LDK

Qeveria e Kosovës  në mbledhjes e sotme ka marrë një sërë vendimesh. Kryeministri, Albin Kurti bashkë me vartësit e tyre…

Meta porosi qeverisë: Përpara se të më shkarkojnë, i shkarkoj unë ata

Presidenti Ilir Meta dërgoi një porosi ndaj qeverisë, duke pohuar se ai do të mbrojë Kushtetutën deri në fund. “Përpara…

Marrëveshjet e sotme, Qeveria: Zyrtarët nuk kanë marrë autorizim nga Qeveria e re për të nënshkruar

Duke i komentuar dy marrëveshjet e arritura sot mes autoriteteve të Kosovës dhe atyre të Serbisë, Zyra e Kryeministrit të…

Koalicioni gjerman: Qeverisim vetëm nëse Merkel mbetet kancelare

Përballë tërmetit politik, i cili shkaktoi tronditje te partia CDU, tashmë socialdemokratët gjermanë janë të qartë. Qeveria e të ashtuquajturit…

Kurti shfuqizon disa nga vendimet e Haradinajt

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shfuqizuar sot disa nga vendimet që ishin marr nga paraardhësit e tij Ramush Haradinaj…

Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Haradinaj për rritjen e pagave

Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti ka shfuqizuar sot vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund…

KOMF kërkon që mirëqenia sociale të hyjë në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF përmes një letre i është drejtuar kryeministrit të Kosovës…