Presidenti Meta: Kur institucionet bien, ngrihet populli kundër grusht shtetit

Në tubimin e thirrur nga presidenti shqiptar Ilir Meta, që siç theksoi ai, ka synim çmontimin e grushtit të shtetit,…

​Pesë sindikata paralajmërojnë Qeverinë: Ligjin për Paga mos e anashkaloni nga Buxheti

Përfaqësuesit e  SBASHK-ut, FSSHK-së, SPK-së,  sindikatës  së Zjarrfikësve  dhe  Doganave, përmes një komunikate për medie kanë njoftuar se kanë mbajtur…

Hoti: Programi qeverisës 2020-2023, është program ambicioz por realist

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka treguar se çka është biseduar sot në mbledhjen e Qeverisë të mbajtur në Sharr.…

​Anëtarët e shkarkuar të Bordit të Trepçës: Qeveria mori vendim me qëllime puro politik

Anëtarët e Bordit Mbikëqyrës të Trepçës të shkarkuar një ditë më parë nga Qeveria e Kosovës, kanë vlerësuar se Qeveria…

Meta: Ta harrojnë se jap dorëheqje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë të qartë se nuk do të japë dorëheqjen. Ai tha se nuk do…

Kurti: Më 15 mars do të hiqet tarifa për lëndën e parë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një konference të jashtëzakonshme që po mban, ka thënë se gjatë javës së ardhshme…

Rushiti: Shkarkimi i nëpunësve civilë pa ndonjë arsye është i paligjshëm

Qeveria ka obligim që të risistemojë të gjithë nëpunësit civilë tepricë, të cilët pas bashkimit të disa dikastereve nuk janë…

Kurti: Hoti i uroj forcë e punë të mbarë, opozitës i dëshiroj frymë bashkëpunuese

Kryeministri Albin Kurti i ka dalë në krah zëvendësit të tij nga LDK, Avdullah Hoti, i cili sot u sulmua…

Agim Krasniqin emërohet zëvendësministër i Financave dhe Transfereve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka emëruar sot Agim Krasniqin, zëvendësministër në Ministrinë e Financave dhe Transfereve. “Duke i…

​Daut Haradinaj: Kurti ka shfuqizuar vendimet e Mustafës, e jo të Haradinajt

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Albin Kurti, duke i quajtur deklarimet e tij mashtrime,…