Protestuesit para “Trepçës” ultimatum qeverisë, paralajmërojnë radikalizim të protestave

Dhjetëra qytetarë kanë vazhduar të protestojnë edhe sot para hyrjes së objektit të menaxhmentit të “Trepçës” në Mitrovicë, në shenjë…

Presidenti Meta: Kur institucionet bien, ngrihet populli kundër grusht shtetit

Në tubimin e thirrur nga presidenti shqiptar Ilir Meta, që siç theksoi ai, ka synim çmontimin e grushtit të shtetit,…

​Pesë sindikata paralajmërojnë Qeverinë: Ligjin për Paga mos e anashkaloni nga Buxheti

Përfaqësuesit e  SBASHK-ut, FSSHK-së, SPK-së,  sindikatës  së Zjarrfikësve  dhe  Doganave, përmes një komunikate për medie kanë njoftuar se kanë mbajtur…

Hoti: Programi qeverisës 2020-2023, është program ambicioz por realist

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka treguar se çka është biseduar sot në mbledhjen e Qeverisë të mbajtur në Sharr.…

​Anëtarët e shkarkuar të Bordit të Trepçës: Qeveria mori vendim me qëllime puro politik

Anëtarët e Bordit Mbikëqyrës të Trepçës të shkarkuar një ditë më parë nga Qeveria e Kosovës, kanë vlerësuar se Qeveria…

Meta: Ta harrojnë se jap dorëheqje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë të qartë se nuk do të japë dorëheqjen. Ai tha se nuk do…

Kurti: Më 15 mars do të hiqet tarifa për lëndën e parë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një konference të jashtëzakonshme që po mban, ka thënë se gjatë javës së ardhshme…

Rushiti: Shkarkimi i nëpunësve civilë pa ndonjë arsye është i paligjshëm

Qeveria ka obligim që të risistemojë të gjithë nëpunësit civilë tepricë, të cilët pas bashkimit të disa dikastereve nuk janë…

Kurti: Hoti i uroj forcë e punë të mbarë, opozitës i dëshiroj frymë bashkëpunuese

Kryeministri Albin Kurti i ka dalë në krah zëvendësit të tij nga LDK, Avdullah Hoti, i cili sot u sulmua…

Agim Krasniqin emërohet zëvendësministër i Financave dhe Transfereve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka emëruar sot Agim Krasniqin, zëvendësministër në Ministrinë e Financave dhe Transfereve. “Duke i…