OEK pret nga Qeveria Kurti të ketë prioritet zhvillimin ekonomik

Qeveria e re e Kosovës duhet të ketë prioritet zhvillimin ekonomik dhe ofrimin e vendeve të reja të punës të…

Haradinaj: Qytetarët shumë shpejt kanë mu zhgënjyer me këtë qeveri

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka ripërsëritur qëndrimin e tij ndaj qeverisë së Albin Kurtit, se qytetarët shumë shpejt kanë mu zhgënjyer…

Kurti: Karriget i kemi, por jam i bindur se më shumë do të rrimë në këmbë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka bërë postimin e parë në Facebook, pas marrjes së detyrës së re. “Sot, mbajta…

Kurti: Shanset për sukses i kemi  të mëdha

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e parë solemne me kabinetin qeverisës ka deklaruar se shanset për të pasur sukses qeveria…

Borrell përshëndet formimin e Qeverisë Kurti

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka mirëpritur formimin e Qeverisë së re të Kosovës dhe ka shfaqur pritjet e…

Presidenti Thaçi e uron kabinetin e ri qeveritar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka uruar Qeverinë e re dhe e ka ftuar që sa më shpejt të…

Abbott: Qeveria e re duhet të tregojë guxim

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë, Nicholas Abbott e ka uruar qeverinë e re të kryeministrit Albin Kurti. “Urime…

Kurti: Sot pushtetin e shtetin e ka fituar populli, sepse atij i takonte dhe do t’i takojë përherë

Në fjalën e tij të parë pasi ka marrë postin e kryeministrit, Albin Kurti tha se sot po hapet një…

Votohet Qeveria Kurti, 66 vota pro dhe 10 abstenime

Me 66 vota pro dhe 10 abstenime, është votuar ekzekutivi  i ri i Kosovës. Kështu, Qeveria Kurti ka marrë votat…

Osmani: Qeveria Kurti do të mbrojë interesat e të gjitha komuniteteve

Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani debatin e sotëm në Kuvendin e Kosovës e ka quajtur normal, ndërsa akuzat e opozitës…