SBASHK-u proteston me 4 dhjetor, nëse nuk reflekton qeveria paralajmërojnë edhe grevë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës(SBAShK)ka paralajmëruar protestë me 4 dhjetor për të shprehur pakënaqësinë për mos miratimin…

Deputeti që mungoi në rrëzimin e Qeverisë në Maqedoni: Emocionet duhet lënë anash

Kundërshtarët e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut nuk arritën të enjten t’i sigurojnë anëtarët e mjaftueshëm për të përjashtuar liderët…

​S’ka kuorum në seancën për rrëzimin e Qeverisë së Maqedonisë, kaq deputetë janë

Seanca për mocionin e votëbesimit në Kuvendin e Maqedonisw sw Veriut po vazhdon por u konstatua se në sallë kishte…

Kasami pas vendimit të Rexhepit: Nuk kam informata se çka ka ndodhur

Pas lajmit se opozita nuk ka kuorum për miratimin e rendit të ditës të seancës së sotme, në të cilën…

​Qeveria miraton koncept-dokumentin për mekanizimin për dokumentimin e krimeve të luftës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar draftin e koncept-dokumentit për themelimin e mekanizmit për dokumentimin e krimeve…

Qeveria miraton Projektligjin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar Projektligjin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe…

Kurti takon kryetarin e BSPK-së, rithekson përkushtimin e Qeverisë për mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), Atdhe…

Haradinaj: Kosova po hyn në krizë të thellë sociale, Ligji i Pagave të dërgohet në Kuvend

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj thotë se Kosova po hyn në krizë të thellë sociale…

Komisioni mbështet vendimin e Qeverisë për dhënien e statusit Investitor Strategjik “Kosmonte Foods Sh.P.K”

Komisioni parlamentar për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti me shumicë votash ka mbështetur vendimin e Qeverisë për aprovimin e rekomandimit…

Punëtorët e “Ferronikel”-it protestojnë para Qeverisë, “Ka krizë energjetike por ka edhe zgjidhje”

“Ka krizë energjetike por ka edhe zgjidhje”, “Qeveri reflekto, dëgjo kërkesat tona”, “Nuk duam të jemi në rrugë, por në…
error: