Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Opozita kërkon reformë zgjedhore, Qeveria do të shtyjë përpara ndryshimet në Ligjin për zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje prioritet e ka plotësim-ndryshimin e Ligjit për zgjedhje për t’ua mundësuar mërgatës votimin në ambasada e konsullata, e…

Ismaili: Paralajmërimi i Qeverisë për mungesë të barnave i pakuptimtë dhe i paarsyeshëm

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ish ministër i shëndetësisë, ka reaguar pas paralajmërimit të Qeverisë për mungesë…

Qeverisë i rekomandohet që në afatin më të afërt ta emërojë drejtorin e AKI-së

Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ka rekomanduar Qeverinë e Kosovës që në një afat sa më…

Raporti financiar i Qeverisë ndër shqyrtimet e para nga Komisioni për Buxhet

Është konstituar Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere i cili do të udhëhiqet nga Armend Muja. Kryetari Muja ka treguar…

Rahoveci kërkon nga qeveria dëmshpërblim për bujqit e dëmtuar dhe rritjen e subvencioneve

Komuna e Rahovecit kërkon nga Qeveria e Kosovës dëmshpërblimin e bujqve të dëmtuar dhe rritjen e subvencioneve. Kryetari i Komunës…

Hoxhaj në BIK: Qeveria të menaxhojë sa më mirë me pandeminë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj tha sot se pret nga Qeveria e Kosovës që të menaxhojë…

Kurti: Me ministrat hartuam programin qeverisës për katër vitet e ardhshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar se gjatë së shtunës dhe të dielës bashkë me kabinetin qeveritar kanë zhvilluar…

Hamza: Nëse ftohemi të jemi pjesë e dialogut duhet të shohim se cila është platforma e Qeverisë

Presidentja Vjosa Osmani në takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett të mërkurën tha se për…

Qeveria do të ndihmojë gastronominë në pagesën e qirave dhe pagave të punëtorëve

Qeveria e Kosovës do të ndihmojë sektorin e gastronomisë përmes pagesës së qirave dhe të pagave të punëtorëve, pas vendimit…

​Qeveria i dërgon Kuvendit propozimet për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje

Qeveria e Kosovës ka dërguar në Kuvend propozimet sa i përket Ligjit për Zgjedhjet në Republikën e Kosovës, që t‘u…
error: