Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

PDK kritikon Qeverinë Kurti, e quan ditë turpi fjalimin e Donika Gërvallës në OKB

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka kritikuar paraqitjen e zëvendëskryeministres, njëherit edhe ministres së Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla në…

Krasniqi: Qeveria urgjentisht të merret me trajtimin e problemeve ekonomike, të mbrohen bizneset

Trajtimi i problemeve ekonomike, shqyrtimi i marrëveshjeve me Bashkimin Evropian dhe vendet e rajonit për liberalizimin e tregut, ligji për…

Demokracia Studentore kërkon nga kryeministri Kurti vetting në sektorin e arsimit në Kosovë

Demokracia Studentore përmes një komunikate për media kërkon nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti që t’i fillojë procedurat urgjente për…

Bajrami: PDK parti shtetformuese, gaboi kur bojkotoi zgjedhjen e presidentit

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe një prej themeluesve të kësaj partie, Arsim Bajrami e konsideron të gabuar vendimin…

​Qeveria Kurti në fundjavë finalizon programin, kritikohet për vonesat

Qeveria Kurti do të finalizojë programin qeverisës gjatë kësaj fundjave. Ani pse kanë kaluar gjashtëmbëdhjetë ditë nga marrja e detyrës,…

Haradinaj kërkon nga Qeveria Kurti miratimin e Ligjit për Paga

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK),  Ramush Haradinaj ka kërkuar nga qeveria Kurti amendamentimin e Ligjit për Paga.…

​Haxhiu u përgjigjet kritikave: Mërgatës duhet t’i mundësohet votimi në ambasada e konsullata

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj kritikave të partive politike dhe shoqërisë civile ndaj nismës së Qeverisë për…

Përballja me Devollin në arbitrazh, Qeveria kërkon ekspert financiar

Qeveria e Kosovës ka vendosur të nisë procedurat ligjore për përzgjedhjen e një eksperti financiar i cili do të përpilojë…

Shtetet e Quintit urojnë Qeverinë e re dhe Kuvendin: Presidenti i ri, detyra e parë

Ambasadorët e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë  uruar qeverinë e re dhe…
error: