Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Qeveria ndan 6.8 milionë euro për barna nga lista esenciale, miraton Kornizën Afatmesme për vitet 2022-2024

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të ndajë 6.8 milionë euro për furnizimin me barna nga lista esenciale, ndërsa…

Zemaj: Qeveria Kurti ka gënjyer qytetarët se ka prioritet pandeminë

Ish ministri i Shëndetësisë nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj ka deklaruar se Qeveria Kurti nuk ka plan për menaxhimin…

​Lekaj: Dokumenti “non paper” i papranueshëm, monitorim 24 orësh për Kurtin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK), Pal Lekaj thotë se institucionet e vendit nuk duhet të hyjnë në…

Deliu: Kurti dhe Vitia të sqarojnë pse dështojë marrëveshja për vaksinat me kompaninë Pfizer

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu ka thënë se Qeveria Kurti është e para qeveri në Kosovë…

AAK: Kurti pa ide dhe plan, në dialog me Serbinë të angazhohet i gjithë spektri politik

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës beson se Qeveria Kurti nuk ka plane se si të udhëhiqet me vendin, përndryshe do…

PDK s’i ndal kritikat ndaj qeverisë Kurti, e quan të paaftë dhe të papërgatitur

Partia Demokratike e Kosovës nuk po i ndal kritikat ndaj qeverisë Kurti. Të njëjtën po quajnë të paaftë dhe të…

Hoxhaj kritikon vendimin e Qeverisë Kurti për uljen e shtesave

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka quajtur skandaloz dhe nëpërkëmbës vendimin e Qeverisë Kurti për uljen e shtesave për…

Hoxhaj: 1 muaj qeverisje pa plan

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj thotë se po bëhen një muaj që…

PDK paralajmëron protesta për të kundërshtuar Qeverinë Kurti

Partia Demokratike e Kosovës do të përdorë të gjitha mjetet demokratike, përfshirë edhe protestat, për të kundërshtuar Qeverinë Kurti. E…

Komisioni për Mbikëqyrjen e AKI-së kërkon nga qeveria emërimin e drejtorit të ri të këtij institucioni

Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ka kërkuar që sa më parë të emërohet drejtori i ri…
error: