Selmanaj për takimin në Bruksel: Me koordinim a pa koordinim?

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka komentuar takimin e sotëm në Bruksel, mes kryeministrit Albin Kurti dhe…

Tahiri – Qeverisë Kurti: Janë zhdukur mostrat e Astrit Deharit, po heshtni

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka përsëritur edhe një herë qëndrimin e kësaj partie…

Dështimi i seancës, Tahiri: Qeveria Kurti në secilin sektor që ka prekur ka sjellë krizë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, akuzoi Qeverinë Kurti se në secilin sektor që ka prekur ka sjellë…

Deputetja e LDK-së: Qeveria e vrau të vetmin element të barazisë në shkollat fillore

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Qeveria e Kosovës ka vrarë të vetmin element të…

​Krasniqi: Qeveria Kurti i ka lënë nxënësit pa libra shkollorë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se për herë të parë pas pavarësisë…

Maqedonci për KosovaPress: Do të jem ministër i Mbrojtjes

Kolonel Ejup Maqedonci do të jetë ministër i ri i Mbrojtjes në Qeverinë Kurti. Këtë e ka konfirmuar vetë ai…

Jep dorëheqje ministri Mehaj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka dhënë dorëheqje nga dikasteri të cilin e ka udhëhequr deri më tash. Kështu kanë…

Gashi: Qeveria Kurti s’duhet të vazhdojë, në vjeshtë presim situatë të re

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi paralajmëroi sot veprime për rrëzimin e qeverisë Kurti në…

Kuvendi përmbyll sesionin pranveror gjatë kësaj jave

Kuvendi i Kosovës do të mbajë dy seanca plenare gjatë kësaj jave. Deputetët para se të shkojnë në pushim veror…

Haradinaj i drejtohet opozitës: Nëse doni të rrëzoni Kurtin, mbështesni mocionin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse partitë opozitare janë të sinqerta në qëndrimin…