Programi i qeverisë, 165 zotimet e Qeverisë Kurti II

Qeveria e re e Republikës së Kosovës të premten miratoi programin e saj 2021-2025. Në mungesë të publikimit të programit…

Programi i qeverisë Kurti II për politikën e jashtme vlerësohet i njëjtë me qeveritë e kaluara

Programi i qeverisë Kurti II për politikën e jashtme po vlerësohet i njëjtë dhe përsëritje e qëndrimeve me qeveritë paraprake…

​Qeveria miraton programin qeverisës

Kabineti qeveritar ka miratuar programin qeverisës për vitet 2021-2025. Ministri Goran Rakiq ishte i vetmi që ka abstenuar. Kryeministri i…

​Programi qeverisës pritet të votohet këtë të premte

Të premten pritet që Qeveria e Kosovës të votojë programin qeverisës për katër vitet e ardhshme, zbatimi i të cilit…

​Shërbimi ushtarak i detyrueshëm nuk është në plan për dy vitet e para të Qeverisë Kurti

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se kanë nevojë për mbështetje sa i përket rritjes së buxhetit për FSK-në…

Qeveria anulon vendimin e Hotit dhe emëron bordin e ri të ARKEP-it

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se javën e ardhshme pritet ta miratojnë planin  qeverisës,…

Qeveria zbutë masat, hapen qendrat tregtare dhe gastronomia

Qeveria e Kosovës po mban mbledhjen e saj, ku janë hequr disa nga kufizimet e vendosura dy javë më parë.…

​Opozita kritikon, por analistët arsyetojnë Kurtin për mungesë të vendimmarrjes

Qeverisë Kurti iu deshën 22 ditë për të marrë një sërë vendimesh në ekzekutiv. Vonesat në vendimmarrje të kryeministrit Kurti…

Miftaraj: Pushteti nuk guxon të shantazhojë me zgjedhje se do të fitojë 500 mijë vota

Shoqëria civile po shprehet kritike ndaj qasjes së partisë në pushtet dhe kreut të saj, Albin Kurti për ndryshimin e…