Nesër debat parlamentar mbi punën 100-ditëshe të Qeverisë Kurti 2

Deputetët do t’iu drejtohen të hënën ulëseve të Kuvendit të Kosovës në një seancë plenare nga ora 10:00, në rendin…

Hajdari: Prioritet rritja e investimeve dhe prodhimtarisë, sfidë sektori i naftës

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka listuar pesë prioritete që synon t’i arrijë gjatë mandatit 4-vjeçar. Ofrimi i ofertës…

Lekaj: Qeveria Kurti është më e dobëta që nga shpallja e pavarësisë

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj po e konsideron Qeverinë Kurti më të dobëtën që nga…

Reçica kritikon qeverinë për Spitalin e Ferizajt: Të rifillojnë sa më shpejtë punimet

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica, ka kritikuar qeverinë për bllokim për përfundimin e punëve për ndërtimin e…

​Plani i qeverisë për arsimin konsiderohet i përgjithshëm

Edukimi parashkollor, tekstet e reja shkollore, shkollimi profesional, sistemi i bursave, arsimi i lartë pa pagesë dhe themelimi i fondit…

​Musliu: Me paratë e pensionistëve, mjekëve e policëve Kurti pagoi rrymën në veri

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka thënë sot në seancë plenare se është e turpshme për qeverinë…

Nis seanca, diskutohet programi i Qeverisë

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të diskutohet programi i Qeverisë së Kosovës për vitit…

​Programi i Qeverisë Kurti 2 pritet të prezantohet në Kuvend

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme duke filluar nga ora 10:00, me temën e vetme…