Memli Krasniqi: Një vit paaftësi e Qeverisë Kurti, në dëm të shtetit dhe qytetarëve

Kryetari  i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka cilësuar si të paaftë, jokompetente dhe në dëm të qytetarëve…

Qytetarët thonë se kanë pritur më shumë nga Qeveria Kurti 2

Qeveria Kurti 2 më 23 mars bën një vit që nga votimi në Kuvendin e Kosovës. Qytetarët kanë mendime të…

Një vit qeverisje, ekonomistët: Asnjë investitor serioz nuk e solli Qeveria Kurti 2

Për një vit të qeverisjes Kurti 2, nuk është regjistruar as edhe një investitorë serioz me kapital të huaj në…

PDK paditë ZRRE-në dhe inicion komision hetimor ndaj Qeverisë Kurti

Partia Demokratike e Kosovës sot ka parashtruar padi kundër vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), me të cilin…

Sot protestohet kundër reduktimeve të rrymës

Sot duke filluar nga ora 13:00 do të mbahet një protestë kundër reduktimeve të energjisë elektrike. Protesta do të nisë…

Vendimi i Qeverisë për masat e emergjencës procedohen për në seancën e radhës së Kuvendit

Kryetari i Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, Ferat Shala ka njoftuar se ky komision ka mbajtur takim në…

Të hënën protestë kundër reduktimeve të rrymës

Protestë kundër reduktimeve të energjisë elektrike është paralajmëruar se do të mbahen të hënën. Fildishit është paralajmëruar një konferencë për…

Marrja e statusit të vendit kandidat për anëtarësim në BE mund të kushtëzohet me dialogun me Serbinë

Pavarësisht plotësimit të kritereve dhe paralajmërimit të kryeministrit, Albin Kurti se vitin e ardhshëm do të aplikojnë për anëtarësim në…

​Deputetja e LDK-së: Qeveria Kurti më e dobëta në histori të vendit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Rrezarta Krasniqi ka renditur një varg akuzash ndaj Qeverisë Kurti. Gjatë seancës plenare,…