Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Një vit pa drejtor, Qeveria Hoti heq dorë për zgjedhjen e drejtorit të ri të doganës

Shtyhet sërish përzgjedhja e drejtorit të ri të Doganës së Kosovës, dhe kështu ky institucion i rëndësishëm për mbushjen e…

​Tahiri për Ambasadën në Jerusalem: Qëndrimet shtetërore nuk ndryshojnë me ndërrimin e qeverive

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Besnik Tahiri, deklaroi se njohja prej Izraelit hyn te njohjet më…

FOL: Në qeverinë Hoti 36 % e ministrave kanë pasuri në emër të bashkëshortes, në ish qeverinë Kurti kishte 85 %

Vetëm 36 përqind e ministrave të qeverisë në detyrë Hoti kanë pasuri në emër të bashkëshortes, për dallim nga ish…

​Qeveria mban mbledhje, ja vendimet që u morën

Në pajtim me Rregulloren e Punës, me kërkesë të Kryeministrit në detyrë Avdullah Hoti, Qeveria e Republikës së Kosovës ka…

​Qeveria do të ndajë paga shtesë edhe për arsimtarët, paguhen në dy këste

Kryeministrinë detyrë, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK),…

Qeveria lejon MSh-në të negociojë për vaksinën anti-Covid pa procedurat e prokurimit publik

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka mbajtur mbledhje elektronike, ku me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë është miratuar vendimi për…

IKD kërkon nga Qeveria Hoti të tërhiqet nga përzgjedhja e drejtorit të ri të PK-së

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) reagoi ndaj vazhdimit të procesit të rekrutimit për pozitën e drejtorit të përgjithshëm të…

Kollçaku: Qeveria Hoti ka dështuar në raport me FSK-në

Kryetarja e Komisionit Funksional për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Fatmire Kollçaku në seancën e sotme ka adresuar kritika ndaj…

Viti filloi e përfundoi me kryeministër në detyrë, ekzekutivi në 2020

Në kolltukun e shefit të qeverisë u ulën tre kryeministra këtë vit. Në 12 muajt e 2020-ës levat e pushtetit…

Qeveria mban mbledhje elektronike, ja vendimet që u morën

Me kërkesë të Kryeministrit të Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, dhe në pajtim me Rregulloren e Punës, Qeveria e Republikës…
error: