​Mbledhja e dy qeverive, ndërprerje e përkohshme e trafikut në disa rrugë

Sot në Prishtinë do të mbahet takimi i radhës mes dy qeverive, asaj të Republikës së Kosovës dhe Republikës së…

Mbledhja e dy qeverive, pritet të nënshkruhen disa marrëveshje

Mbledhja e tetë me radhë mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë do të mbahet të hënën e javës…

Rama: S’do të ketë ndryshime në kabinetin qeveritar

Kryeministri i Shqipërisë, njëherit kryetar i Partisë Socialiste, Edi Rama mohoi se do të ketë ndryshime në kabinetin qeveritar. Pas…

Rama pas dëshmisë 10 orëshe: 430 mln euroshi nuk ekziston, farsë e orkestruar për të baltosur

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot në një prononcim për mediat nga kryesia e Kuvendit, pasi dëshmoi për rreth…

​Përfundon mbikalimi i rrugës së aeroportit të Kukësit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, prezantoi punimet e përfunduara të mbikalimit të rrugës së aeroportit të Kukësit. Shefi i ekzekutivit…

​Kosova me doganë në Durrës, marrëveshja miratohet edhe në Shqipëri

Pas Qeverisë së Kosovës, edhe Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka miratuar në mbledhjen e sotme marrëveshjen me Kosovën për…

Posta Shqiptare si “one stop shop”, Bushati: Përpjekje t’i përgjigjemi trendeve teknologjike

Administratori i Postës Shqiptare, Ervin Bushati, deklaroi se dy vitet e fundit për shkak të pandemisë për këtë institucion nuk…

Kriza energjetike, Qeveria e Shqipërisë vendos të mbrojë edhe 7440 biznese në brezin e mesëm

Pas familjarëve dhe biznesit të mesëm e të vogël, qeveria ka vendosur të mbrojë nga kriza energjetike edhe biznesin që…

Shqipëria miraton marrëveshjet për Ballkanin Perëndimor

Qeveria shqiptare ka miratuar dy vendime që kanë të bëjnë me rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në mbledhjen e Këshillit të…

​Mbledhja e përbashkët e Qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, takohen sot në Elbasan, ku edhe do ta mbajnë mbledhjen e përbashkët. KosovaPress…