Sulmet ndaj policëve në veri, Haradinaj: Aktet e tilla nuk duhet të tolerohen

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në veri të…

Çeku: Energjia është çështje e sigurisë kombëtare, nuk është PlayStation

Ish-ministri i Energjisë dhe Minierave, Ethem Çeku ka folur për krizën energjetike që ka kapluar Kosovën dhe rajonin. Ai i…

​Kusari-Lila: Është momenti vendimtar të mësojmë nga gabimet tona

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se kërkesa për mbajtjen e referendumit të Serbisë edhe…

Abdixhiku: E papranueshme mbajtja e referendumit serb në Kosovë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, thotë se është e papranueshme mbajtja e çfarëdo referendumi të një shteti tjetër…

​Reciprociteti për targat konsiderohet vendim strategjik që e fuqizon Kosovën në aspektin ndërkombëtar

Reciprociteti për targat ndaj automjeteve serbe po konsiderohet si vendim strategjik që do ta fuqizojë Kosovën në aspektin ndërkombëtar. Efektet…

Lidhjet e Vuçiqit dhe qeverisë serbe me mafian?

Një skandal i madh mafio-politik po trondit Serbinë. Lidhjet e krimit të organizuar me gjasë arrijnë deri në krye të…