​Qytetarët të shqetësuar, kërkojnë nga Qeveria masa për shpëtimin e ekonomisë

Për shkak të përhapjes në masë të madhe të Pandemisë globale COVID-19, Qeveria e Kosovës ka ndërmarr një mori masash.…

Policia zbaton urdhrat, qeveria e kënaqur me respektimin e kufizimit të lëvizjes

Masat e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe veturave private janë duke u respektuar në masë të madhe…

AGK-ja thotë se punëtorët medial janë të përfshirë në Pakon Emergjente

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka pranuar përgjigjen zyrtare nga Ministria e Financave dhe Transfereve (MFT) lidhur me kërkesën e…

Qeveria arsyeton bordet, opozita i quan politike, reagon edhe shoqëria civile

Pas shkarkimeve të anëtarëve nëpër bordet e ndërmarrjeve publike nga ana e Qeverisë së Kosovës, dhe zëvendësimit me anëtarë të…

KDI: Urgjentisht të ndalet kapja e bordeve të ndërmarrjeve publike

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka reaguar ndaj emërimeve mbi baza partiake të Qeverisë në detyrë në bordet e përkohshme…

Qeveria aprovon nismën për anëtarësim në EURIMAGES

Me propozim të Ministres së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, Qeveria e Kosovës ka aprovuar nismën për t’u anëtarësuar…

Pako mbështetëse për mësimin online, të angazhuarit do të përfitojnë deri në 300 euro në muaj

Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar Vendimin për Pakon Mbështetëse për realizimin e mësimit në distancë. Kjo pako përmban…

Kushtetuesja i jep të drejtë Thaçit: Kufizimi i lëvizjes mund të bëhet “vetëm me ligj”

Gjykata Kushtetuese ka shqyrtuar kërkesën e presidentit Hashim Thaci, përkitazi me ligjshmërinë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për kufizimin…

Qeveria në detyrë nesër vendosë reciprocitetin ndaj Serbisë, opozita skeptike për këtë

Qeveria Kosovës në detyrë nesër pritet që të largojë tërësisht taksën 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnje Hercegovina…

Vendimet e Qeverisë për parandalimin e koronavirusit mbesin në fuqi deri me 6 prill

Qeveria në detyrë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku ka vendosur të mbesin në fuqi deri më 6…