Zeka: Propozimi i qeverisë për pagë minimale i drejtë, 100 milionëshi mund të investohej në forma të tjera

Drejtori ekzekutiv i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka, ka deklaruar se propozimi që paga minimale të rritet në…

Foto nga sulmet ndaj policëve në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla së bashku me drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti mbajtën…

​Zemaj paraqet propozimin për Projektligjin për shëndetësi: Lehtë i zbatueshëm

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka paraqitur propozimin për Projektligjin e ri për shëndetësi, për të cilin…

Qeveria rishikon buxhetin dhe i hap rrugë ngritjes së pagës minimale

Qeveria e Kosovës i ka hapur rrugë ngritjes së pagës minimale në 264 euro bruto, apo 250 euro neto. Në…

Qeveria miraton projektligjin, i hapet rrugë rritjes së pagës minimale prej 264 euro bruto

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që përcaktojnë shumën e benficionit në lartësi të…

​Qytetarët flasin rreth vendimit për ndarjen e 100 eurove

Qeveria mori vendim sot për dyfishim të asistencës sociale për muajin prill, 100 euro shtesë për të gjithë pensionmarrësit për…

​Çitaku: Qeveria të ngritë në instanca të larta planifikimin e Serbisë për ekzekutimin e ish-senatorit Marty

Nënkryetarja e Partisë Demokratike e Kosovës, Vlora Çitaku, ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që të ngritë në instancat më…

Tahiri: Qeveria nuk e ka sjellë asnjë ligj që ndikon në jetën e qytetarëve

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka adresuar një varg kritikash ndaj Qeverisë së…

​Gjashtë vjet nga nënshkrimi, zbatimi i MSA-së vlerësohet i ngadalshëm

Kosova vazhdon të ngecë në zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA) duke mos arritur të përmbush objektivat e agjendës…

​Perspektiva euroatlantike e Kosovës nuk cenohet nga refuzimi i mbajtjes së zgjedhjeve serbe

Mbështetja e Bashkimit Evropian ndaj Kosovës nuk do të ndryshojë, pavarësisht refuzimit të mbajtjes së zgjedhjeve serbe në Kosovë më…